Lato & tango 2023 – wybrane propozycje

Wiesz, że lada moment nastąpi przesilenie letnie i dzień znowu będzie coraz krótszy? Tak to jakoś jest, że jeszcze człowiek nie zdąży poczuć lata, a już się zbliża jesień… Dlatego warto korzystać, z czego tylko można.

Imprez wszelakich jest dużo, dlatego kandydaci na uczestników rzadziej podejmują spontaniczne decyzje. Częściej wolą je dokładnie przemyśleć, a najczęściej lubią decydować w ostatniej chwili. Jest to spora niedogodność dla organizatorów, bo do samego końca nie wiedzą, czy kasa się zgodzi, ale cóż: takie mamy czasy.

Bywa, że jestem pytana o to, jaki event polecam albo jakiego nauczyciela. Wtedy ja pytam: a czego oczekujesz? Bo takie wiesz, polecanie na zasadzie: „Mnie się podoba”, nie zawsze jest trafione. Tutaj nie mam możliwości zapytania Ciebie, bo przekaz jest jednostronny, ale pokuszę się o to, by zachęcić Cię do kilku imprez.

Nie wymienię wszystkich, bo nie o wszystkich wiem, nie wszystkich organizatorów znam albo nie wszyscy organizatorzy czują potrzebę, bym o nich pisała. Więc nic na siłę, za to zerknij na poniższe eventy:

1. W sobotę 24 czerwca wszystkie drogi prowadzą do Warszawy! Przyjeżdżają Analia Morales & Gabriel Ponce! (fota pochodzi z ich strony).

Ta noc należy do nich i do Złotej Milongi, w której odbędzie się feta z pokazem (link do wydarzenia jest TU), a dodatkowo Analia będzie z nami świętowała swoje urodziny! Czyli będzie tort, bąbelki i „tango odbijango” (a konkretnie pewnie vals), jak to na urodzinach. Panowie! Także ci mniej doświadczeni! Macie niesamowitą okazję wziąć w ramiona TAKĄ tanguerę! Zachęcam. Kiedy poczujecie tę jakość, już nic nie będzie takie samo…Analia i Gabriel są bardzo socjalni, a ich pokazy robią niesamowite wrażenie. Przyjeżdżają prawie na miesiąc, więc będzie się działo! Także dla wielbicieli folku. Wypatrujcie poszczególnych wydarzeń 🙂

2. Tango Pod Żaglami – to impreza organizowana od wielu lat. Idea: w dzień pływają, w nocy „tangolą”. 29.06. (w czwartek) zaczną już o 19.00! I potańczą do północy. Będzie to milonga open air w Mikołajkach, a konkretnie w wiosce Żeglarskiej nad brzegiem jeziora Mikołajskiego. To jest w ogóle ciekawa impreza.

Część osób, które nie widzą niczego fascynującego we włóczędze po jeziorze, dołączają na wieczorne milongi, a tańczy się codziennie w innym miejscu (link do milongi jest TU, a po szczegóły zgłaszać się do Pietruszki).

3. W połowie lipca, jak co roku, odbywa się szczeciński Gryf Tango Weekend
(14-16.07).

Są milongi, warsztaty, jest rejs statkiem i flash mob. Kiedyś odbywał się w formie maratonu, teraz jest w innym miejscu i ma formę weekendu. Rejestracja w toku!

4. 26 lipca po raz piąty Żagań rozkwitnie tangiem. Tango Barocco to duża impreza ze smaczkami: parkiet pod gołym niebem, dodatkowo sala z parkietem, tango tradycyjne i nie tylko, pokazy, integracja, flirty, przygody z noclegami…

Kto nie był, zachęcam, to inna impreza niż wszystkie 🙂 
Rejestracja w toku.

5. Ooo, i tu się zapowiada SUPER festiwal! Pierwsza edycja, dopracowana i dopięta na ostatni guzik. Mowa oczywiście o Tango Festiwalu w Gdyni.

Maestros REWELACJA! Młode pokolenie może nie wiedzieć, ale uwierzcie: Agostina w tej chwili jest moim numerem jeden, jeśli chodzi o… wszystko: sprawność, osobowość, wiedzę, sposób nauczania, wdzięk i wszechstronność.

Gdy tańczy tango, to jest to tango. Jak zechce powariować, to robi to świetnie. Jest najlepszą wszechstronna tancerką zawodową, jaką znam. Nie wiem, z kim będzie tańczyć, ale to nie ma znaczenia, bo kiedy pierwszy raz zobaczyłam ją w Amsterdamie, tańczyła z topowym partnerem, a ja widziałam tylko ją… Jeśli będzie tańczyła z Chucky’m, to będzie fantastyczne, nie mam co do tego wątpliwości.

Martin & Maurizio są legendą. Dynamiczni, ekspresyjni, absolutnie nadzwyczajni…

Nie zabraknie tańczenia do muzyki na żywo, a zagra zespół Re! Tango.
Nie słyszałam ich jeszcze, więc jestem ciekawa moich wrażeń.

Ach, i socjal! Priorytet dla organizatorów. Strefa relaksu i jedzonka też zapowiada się świetnie. O tym porozmawiam z Ulą Nowocin – wypatruj video!

Nie czekaj, rejestruj się! Najbardziej opłaca się full pass (z warsztatami) przy rejestracji w parze, bo nie dość, że cena niższa, to jest dodatkowa zniżka na tajne hasło: TEAMO

Tango Te Amo zostało patronem medialnym tego festiwalu, z czego niezmiernie się cieszę 🙂 

6. Ani się nie obejrzymy, a nadejdzie wrzesień. A wraz z nim Tango Camp Baltic
ze świetną argentyńską parą: przyjeżdżają Lucilla Ciocni & Joe Corbata.

To para, za którą wielbiciele jeżdżą po całym świecie, więc warto się decydować i rejestrować, bo ilość miejsc ograniczona (info TU). Zwłaszcza że będzie także Fernando Romero Chucky & Natasha Barbara.
Warunki pobytowe fantastyczne, więc na początku września, poza sezonem, warto sobie zafundować tydzień wakacji z tangiem i szumem morza…

Do zobaczenia i zatańczenia!

Ania

Autor: Ania TangoTeAmo

Tango to moja pasja. Podróżuję, by tańczyć. Opisuję tangowe imprezy i obyczaje. Piszę książki, w których zawsze obecne jest tango.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *