Jubileuszowy Weekend Tangowy w Olsztynie

9 – 11.06.2017

Czy można potraktować rodzinne miasto jak podróż? Otóż można,  a ja mogę na pewno ? bo tangowo bywam tu rzadko.
W ten weekend Stowarzyszenie Tango Argentino Olsztyn obchodziło  piątą rocznicę istnienia. Muszę przyznać,  że impreza była przygotowana z dużym rozmachem i zaangażowaniem. Goście dopisali i stworzyli bardzo przyjacielską atmosferę.
Milongi wieczorne odbywały się w położonym nad brzegiem malowniczego jeziora hotelu „Omega”. Sobotnia milonga popołudniowa – w kawiarni „Awangarda bis” na Starówce.
Obydwa miejsca miały świetną podłogę i dobry klimat – zadbali o to olsztyńscy  tango-dje. Większość bawiła się do ostatniej tandy.
Ja osobiście zachwycona byłam atmosferą i muzyką na sobotniej popołudniówce i tu ukłony dla Sylwii ?
Najliczniejsza była milonga sobotnia, na którą specjalnie przyjechało naprawdę sporo tangueros . Był catering, tort, był pokaz dawnych i obecnych nauczycieli oraz członków stowarzyszenia.
Niestety – ten wieczór w mojej ocenie nie był tak miły jak piątkowy.  I to nie z winy organizatorów, bo ci stanęli na wysokości zadania. Powodem była atmosfera, jaką stworzyły  „gwiazdy”.
Zawsze ubolewam nad tym, że od razu widać  podział  na „wy” i „my”. Nauczyciele nie są bez winy, chociaż nie zawsze to oni tworzą taki klimat, tylko otaczające ich towarzystwo.
Podsumowując,  to była bardzo dobra impreza i nie dlatego, że  to moje miasto,  a dlatego , że usłyszałam to od bardzo wielu osób,  które w niej uczestniczyły.  Dodam jeszcze , że poziom tańczących był  naprawdę niezły ?

Olsztyn

Kilka słów  o moim rodzinnym mieście,  które warto zobaczyć, szczególnie latem:
W obrębie miasta mamy aż  11 jezior , czystych i pięknych . Największe – Jezioro  Długie – ma chyba  jedno z najlepiej zagospodarowanych brzegów w Polsce. Można  spacerować,  zjeść coś  pysznego w niezliczonych knajpkach lub zadekować się w którymś z hoteli.
Drugie miejsce, które polecam, to Starówka: mała, ale urocza.  Poza licznymi knajpkami można odwiedzić  Zamek Kapituły  Warmińskiej, Wysoką Bramę, można popatrzeć na fosę i amfiteatr oczami Kopernika, odwiedzić katedrę z XIV wieku czy pospacerować pięknymi parkami miejskimi. A jeśli ktoś ma dość jezior i zabytków – może pójść na spływ  kajakowy malowniczą rzeką Łyną.
Olsztyn to idealne miejsce na lato ?

Z pozdrowieniami – Jolanda (ta Piękna ? )

 

Autor: Ania TangoTeAmo

Tango to moja pasja. Podróżuję, by tańczyć. Opisuję tangowe imprezy i obyczaje. Piszę książki, w których zawsze obecne jest tango.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *