Jazda w maju i czerwcu 2018 – imprezy wybrane

Co się wyprawia w maju?

Przede wszystkim: Tango w Królewskim Wilanowie!!! Po raz czwarty.


W sobotę 19.05. zapraszamy jak zwykle o godz. 15.00. (szczegóły TU ). WSTĘP WOLNY!
Tym razem zobaczymy parę, która rzadko bywa w Warszawie, dlatego nie można przegapić!

Dodatkowo: wyjątkowe warsztaty dla osób już tańczących! Elegancja a wygoda – temat rzeka, który Joanna Jabłońska i Piotr Bochiński mają w małych paluszkach. Zapisy trwają, szczegóły TU.

Oczywiście nie hulamy w pałacu, ale w pięknym stylowym budynku Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3. Warto przyjechać wcześniej i przespacerować się po pałacowych ogrodach.

O 15.00. pokaz, o 15.45. milonga, na której zagra… TDJ niespodzianka. Ten, co był umówiony od marca, w czwartek o 21.30. pytał, o której ma być, a godzinę później poinformował, że jednak go nie będzie… Organizator musi być przygotowany na różne okoliczności, także na niesolidność ludzi, których zaprasza do współpracy. Co ciekawe, zabiera się za organizowanie dużych wydarzeń. Ja na pewno takiej osobie nie powierzę swojego czasu i pieniędzy.

Milongi w Królewskim Wilanowie odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.

Następna: 9.06.2018.

    

Tak w ogóle to dużo się dzieje.

W tym samym dniu (niestety, ale takie życie) odbywa się Milonga Piernikowa w Toruniu i kajakowa w Olsztynie oraz festiwal w Zabrzu. Nie sklonujemy się… Ale jeśli ktoś zechce napisać relację – chętnie zamieścimy.

Koniec maja – Vamos! Wyruszamy do Bielska-Białej! 

Stronę wydarzenia znajdziesz TU.

W skrócie:

 • Cztery (!) super milongi
 • Podobno moje spotkanie autorskie w związku z popełnioną przeze mnie książką pt. Pasja budzi się nocą (Wydawnictwo PROZAMI, Warszawa 2013, dwa wydania, na wyczerpaniu – więc się spieszyć, jakby co 😃). Takich spotkań już trochę się odbyło. Kto miał okazję być – wie, że nie smędolę, wręcz przeciwnie: jest wesoło 😃 Serdecznie zapraszam, nudzić się nie będziesz 😃

 • Pokaz i warsztaty doskonale znanej na świecie pary: GAIA PISAURO I LEANDRO FURLAN (Włochy/Argentyna/ obecnie Berlin (DE)) – popatrz TU  – która poprowadzi warsztaty piątek-sobota-niedziela (1 – 3 czerwca) oraz wystąpi w pokazie na wieczornej, sobotniej GALA MILONGA podczas koncertu i milongi live ORQUESTA PASIONAL (Moskwa, Rosja – zobacz TU).

Strona internetowa całego festiwalu – TU.

Para Maestros nie tylko świetnie się prezentuje i doskonale uczy, ale zarówno Gaia, jak i Leandro są bardzo sympatyczni i socjalni. Jeśli jeszcze ich nie znasz – warto nadrobić!

Orkiestra Pasional  dopiero zaczyna podbijać świat. Chłopaki grają z piękną energią, do tańca. Vamos!

To jeszcze nie wszystko.

Anielica Bielskiego Tanga jak się rozpędzi, nie można jej zatrzymać. W czerwcu po raz drugi organizuje Tango Pod Żaglami. Dwie poprzednie imprezy bardzo się podobały, w tegorocznej weźmie udział jeszcze więcej tangowo-żeglarskich zapaleńców (wydarzenie: TU). Możesz dołączyć!

Słońce, woda, milongi w pięknych wnętrzach, warsztaty tangowe, wieczór z szantami – program jest bardzo bogaty (TU).

Zanim ktoś mi zarzuci, że promuję wybrane wydarzenia – odpowiem: każdy na swoim blogu może promować, co chce 😃 Nie jestem tangową telepatką, nie wiem o wszystkich imprezach. Niektórzy wcale nie chcą, żebym o nich pisała. I chyba normalne jest, że bardziej zachęca się do imprez organizatorów bliższych własnemu tangowemu sercu. Wartość socjalna imprezy ma nie mniejsze znaczenie niż wartość tangowa. Bo tango to społeczność, ale to każdy wie 😃 

Z tangowym pozdrowieniem –

(Bestyjka) Ania

Autor: Ania TangoTeAmo

Tango to moja pasja. Podróżuję, by tańczyć. Opisuję tangowe imprezy i obyczaje. Piszę książki, w których zawsze obecne jest tango.

Jeden komentarz do “Jazda w maju i czerwcu 2018 – imprezy wybrane”

 1. Ta Anielica to ja. Dziękuję za zapowiedź Festiwalu Vamos Corazon w weekend Bożego Ciała (01-03.06) z niesamowitą Orquesta Pasional z Moskwy oraz Tango Pod Żaglami (w ostatni weekend przed wakacjami na Mazurach (16-23.06) w tym Tango i Szanty z koncertem szantowym.
  Aniu, to miód na moje sterane, organizatorskie serce dlatego, że powinno się o nich dowiedzieć mnóstwo, mnóstwo osób. Nie muszą wszyscy przyjeżdżać bo się nie zmieszczą, w Metrum Jazz Club i na jachtach jest jednak ograniczone miejsce, ale wiedzieć powinni!
  Rzeczywiście, imprezy są nadzwyczajne. Tango i żagle to niespotykana kombinacja, a szanty z tangiem jak się okazuje podbiły serca nawet Giżyckich włodarzy miasta. Wydział Promocji już szykuje się na nasze warsztaty tanga a jak im się spodoba to trzeba będzie im zamówić instruktora i zrobić regularne lekcje 🙂
  Zapraszamy z całych naszych bielskich tangowych serc wszystkich tangueros (bo Bielskie środowisko rozrasta nam się fantastycznie) na nasze imprezy.
  Tu wspomnę z dumą o co rocznym, styczniowym Beskid Tango Maraton w Szczyrku i jedynej tam pidżama party (w tym roku 5-ty Jubileusz!)
  Wyszła druga laurka ale co zrobić, taka rzeczywistość.
  Pozdrawiam Bielska Anielica
  (kiedyś byłam diablicą ale awansowałam)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *